Регулярне споживання води відмінно позначається на стані шкіри та фігури, а також впливає на загальне самопочуття. Не дивно: кожна клітина складається з води на 75%, мозок — на 85%, кров — на 94%.
Про те, як потрібно пити воду, написано досить багато: правдиво і не дуже. Розберемося, що правда, а що помилка.
МІФИ ПРО СПОЖИВАННЯ ВОДИ:
- Не можна пити ввечері. Багато хто пов’язує набряклість з надлишком води в організмі, проте все навпаки: рідина в тканинах затримується при зневодненні. *Замисліться: під час сну організм залишається без вологи на 6-9 годин. При цьому з диханням і потім за ніч може випаровуватись до 300 мл. Склянка води перед сном допоможе це заповнити.
- Не можна пити воду до та під час їжі. Нібито вона розбавляє концентрацію шлункового соку, що заважає травленню. Насправді, склянка води за 30 хвилин до їжі активує роботу шлунку і допомагає не переїдати. Також вода і рідини в цілому досить швидко залишають шлунок — не впливають на травлення під час їжі, особливо негативно. А ось від щедрого пиття після їжі рекомендуємо відмовитися, щоб не перевантажувати наповнений шлунок.
- Щоб виконати добову норму, потрібно пити чисту воду. Це не зовсім так. Так, вода активніше за інші напої та продукти усуває зневоднення. Однак рідини з вмістом білків, вуглеводів та жирів роблять процес гідратації більш тривалим та стабільним. Наприклад, молочні та кисломолочні продукти допомагають затримувати рідину всередині клітини завдяки високому вмісту калію. А багато овочів та фруктів складаються з води більш ніж на 90%. Вода — важливий елемент хорошого самопочуття, проте її споживання не потребує особливого контролю, як це може здатися.
РЕЗЮМУЄМО основні моменти, які варто враховувати:
- Пийте, орієнтуючись на спрагу та побажання. Насправді немає доказів, що надмірна кількість води створить із організмом диво.
- Не нехтуйте водою під час тренувань, перед сном та за 30 хвилин до їжі, а також після того, як прокинетесь.
- Не випивайте велику кількість рідини залпом, щоб не перевантажувати шлунок та серце.
- Намагайтеся пити воду кімнатної температури. Охолоджені напої варто споживати повільно та маленькими ковтками.
- Пийте смачну воду або робіть її такою за допомогою цитрусових, ягід та м’яти, щоб отримувати задоволення від корисної звички.
З турботою про Вас та Вашу красу, «Візантія»